Nå kan du sende inn forestillingsforslag til DKS ⋆ Kontekst
Notis

Portalen til Den kulturelle skolesekken åpnet

DKS-portalen åpnet 1. september for innsendelse av forslag til påfølgende skoleår.

Kunstneriske utøvere kan nå sende inn forslag til forestillinger som skal være del av Den kulturelle skolesekken (DKS) i DKS-portalen.

I 2026 gjennomfører Kulturtanken også et pilotprosjekt som har til hensikt å gjøre søknadsprosessen mer effektiv og treffsikker. Det medfører at hvert DKS-forslag i år kan sendes til høyst sju fylkeskommuner. Endringen påvirker ikke det totale antallet DKS-oppdrag som er tilgjengelige, skriver Kulturtanken som har det nasjonale ansvaret for Den kulturelle skolesekken.

Bakgrunnen for pilotprosjektet er at antallet innsendte forslag i DKS-portalen har økt markant de siste årene.

Søkere bør merke seg at søknadsfristen i år er 1. oktober kl. 13:00. Tidligere var fristen kl. 23:59.

Den kulturelle skolesekken (DKS) er en nasjonal ordning som sørger for at alle skoleelever i Norge får oppleve profesjonell kunst og kultur i skolen.